V sobotu 8.5.2015 Titáni vyrazili na další utkání. Jeli na půdu dalšího severočeského týmu a to konkrétně Ústí nad Labem Blades. Blades mají letos vysoké ambice. Po příchodu nového trenéra se týmu opravdu zlepšil a rozrostl o další posily v hráčském kádru. Od tohoto zápasu Titáni nevěděli co mají očekávat. Byli připraveni spíše na běhovou hru Blades z loňské sezóny a to se jim stalo osudným.

Obrana Titánů opět dělal co mohla zadržela útok Blades na 27y hranici odkud Blades zvolili FG (field goal) a úspěšně ho proměnil kicker Josef Chochola (3:0). Ale hned v následujícím drivu Titánů, místo skórování útoku opět zaskórovali domácí po chyceném INT (interception) si Jan Weiss doběhl z 26y pro dalších 6 bodů pro svůj tým (potvrzení kompletní) a stav tedy byl 10:0.  Zbytek první půlky zápasu byl opět ve znamení obran nebo případně neproměněných FG.

Druhý poločas začali Titáni o poznání lépe ale útok dost trpěl na chyby a ztráty balónu. Proto se slova opět ujal útok domácích po drivu, díky kterému přešli celé hřiště na několik pokusů se povedlo zkompletovat 4y přihrávku na Petra Weinhofera do Titánské end zóny (potvrzení kompletní). Stav se tedy posunul opět na stranu domácích a to na stav 17:0. Na závěr zápasu už si titánský útok nevěděl rady s ústeckou obranou a to nakonec vyústilo v další ztrátu balónu. Kterou po dlouhém drivu, nakonec domácí završili opět TD (touchdownem), pro který si doběhl RB Jakub Imr ze vzdálenosti 8y (potvrzení kompletní) a tím zapečetil skóre zápasu na 24:0.

Titánský útok se dnes velmi trápil. Blades byli velmi dobře připravení a zodpovědní při plnění svých úkolů což jim přineslo výhru. Na výsledku to vypadá jako jasná výhra ale ve skutečnosti to obrana Titánu držela v rámci možností na velmi vysoké herní úrovni.

Doufejme, že se v dalším zápase Titánský útok ukáže v lepším světle.

Další zápas se hraje 16.5.2015 na hřišti Motorlet. To je domácí hřiště Prague Mustangs, který jsou v tuto chvíli na stejné pozici jako Ústečtí Blades (2 výhry, 0 porážek) a za pomocí svých importů (hráčů a trenérů ze zahraničí) budou chtít přidat další výhru. To ovšem Titáni nemají v úmyslu !

Oficiální informace z webu ČAAF

Scoring summary

1.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades FG – 3:0 – Josef Chochola, 27y; 7:37
Ústí nad Labem Blades TD – 10:0 – Jan Weiss, 26y interception return (Josef Chochola kick); 6:41
3.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD – 17:0 – Petr Weinhofer, 4y pass od Matěj Sahula (Josef Chochola kick); 1:27
4.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD – 24:0 – Jakub Imr, 8y run (Josef Chochola kick); 8:12