Titans

Dne 2.10.2010 se odehrálo přátelské utkání týmů Titans Liberec a Znojmo Knights v sedmičkovém am. fotbalu na umělé trávě stadionu Harcov.

Jde o variantu am. fotbalu s menším počtem hráčů oproti klasickému am. fotbalu, který se hraje 11 na 11. Tuto variantu hrají týmy, které pro nedostatek hráčů nemohou hrát jedenáctkový am. fotbal, hraje se 7 na 7. Tým Titans Liberec vznikl v červnu roku 2010. Tým Znojmo Knights vznikl v červenci roku 2009. Tým Liberce se na tento zápas připravoval 3 měsíce a je oproti týmu Znojma mladým klubem. Tým Libereckých Titánů vede jako trenér Jan Veselý hráč Prague Panthers , se kterými v poslední sezóně získal titul Mistra republiky. Navíc s pražskými Panthery skončil 5. v rakouské lize, která je jedna z nej v Evropě. Tým Znojma byl v tomto zápase považován za favorita a to vzhledem k tomu, že se v letošním sezóně účastnil turnajů a odehrál mnoho zápasů.

Tým Knights také jako první skóroval. Obrana Znojma již v první čtvrtině zachytila přihrávku QB Liberce a skórovala. Následovalo potvrzení, které tým Titans ubránil a nedovolil týmu Knights navýšit skóre. To však bylo v první půli ze strany Znojma vše, obrana Titans soupeři nedovolila skórovat. Útok Titans se psychicky oklepal a zatlačil v poločase znojemskou obranu a donutil jí 3 krát kapitulovat. Poločasové skóre tak skončilo na 21:6 ve prospěch domácího týmu. Druhý poločas začali lépe hráči Znojma, kteří 2 krát skórovali během třetí čtvrtiny a využili tak polevující koncentraci týmu z Liberce.

Ve čtvrté čtvrtině se hra vyrovnala a dominovali obrany obou týmů. Skóre bylo 21:19 pro liberecký tým. Tým Znojma tlačil, ale obrana Liberce odolávala všem útokům velmi úspěšně. 3 minuty před koncem se nepodařilo zachytit skákající míč hráči Znojma a toho využili hráči Liberce a zalehli míč v end zóně týmu Knights. Následovalo úspěšné potvrzení a tým Titans posunul skóre na 28:20. Tento výsledek už hráči Titans dokázali ubránit a připsali si první výhru v historii klubu.

Vyjádření trenéra Titans Liberec Jan Veselý:

Zápas jsme nezačali nejšťastněji, ale brzy se ukázala velká vnitřní síla našeho mužstva a skóre jsme do poločasu otočili. Druhý poločas už byl velmi vyrovnaný, i když soupeř byl chvílemi velmi nepříjemný. S hrou svého týmu jsem spokojený. Tento zápas nám ukázal naše silné stránky, ale i naše slabiny, na kterých budeme muset zapracovat.