Liberecké Titány čeká tuto sezónu první ostrá zkouška jejich kvalit. Nastupují do ligy Člaf B jako nováčci, kteří mají vysoké ambice. Většina týmu nabrala svoje první herní zkušenosti na nedávném turnaji ve Znojmě, kde obsadili pěkné čtvrté místo. Na následném soustředění v Novém městě pod Smrkem tým zlepšoval svoje dovednosti a piloval svojí hru. První měření sil čeká Titány už 23.4. s Budějovicemi Hellboys, které odehrají venku.
V rámci ligy se utkají dvakrát s Pardubicemi, Příbramí a jednou se Šumperkem. Nový člen ligy je Příbram Bobcats, která se na poslední chvíli odhlásila z Člaf A ligy a bude tak díky svým zkušenostem z A ligy představovat pro Titány nečekanou hrozbu. Největším rivalem však zůstávají Pardubice Stallions, kteří obhajují titul z minulého roku. Základní část bude trvat do poloviny června a diváci budou moci přijít podpořit Titány do sportovního areálu v Doubí, kde v červnu odehrají zápasy proti Šumperku Dietos a Pardubicím Stallions. Finále se bude konat na začátku července a utkají se v něm první dva týmy tabulky ze základní části. Hraje se na domácím hřišti prvního týmu. Finále se hraje jen na jeden zápas, který rozhodne o vítězi ligy.

Hlavním rozdílem mezi Člaf A a Člaf B ligou je, že se A liga hraje klasickým systémem 11 hráčů proti 11. Týmy A ligy mají větší hráčskou základnu a jsou zkušenější. B liga se hraje systémem 7 na 7. Je výhodná hlavně pro týmy s menším počtem hráčů a pro nové týmy, které potřebují nabrat svoje první herní zkušenosti, jako například Titans.

Rozhovor s trenérem Janem Veselým

Jaké jsou vaše ambice na následující sezónu?

V letošní sezóně míříme celkem vysoko. Naším cílem je účast ve finále ligy, je však nutné vyhrát alespoň 5 ze 6 utkání v základní části.

V čem vidíte hlavní sílu vašich svěřenců?

Největší sílu vidím v týmu jako takovém. Hráči se navzájem podporují a to nám dodává velkou vnitřní sílu.

Tým se skládá převážně z nováčků: Myslíte si, že dokážou vzdorovat zkušenějším týmům?

Tým Titánů tvoří převážně sice nováčci, ale je zde také pár hráčů, kteří je podpoří v důležitých chvílích zkušenostmi. Myslím, že v útoku i v obraně je vyvážený poměr nováčků a zkušených hráčů. V zápasech se zkušenějšími týmy bude rozhodovat hlavně větší taktická připravenost, ale výsledek mohou hodně ovlivnit i individuální chyby na obou stranách.

Koho považujete za vašeho největšího rivala?

Za největší konkurenty považuji týmy Příbram Bobcats a Pardubice Stallions.

Jakub Jirgle, 16.4.2011