O tomto víkendu proběhlo soustředění týmu v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu kterého se hráči zúčastnili v hojném počtu.

Cílem tohoto soustředění bylo nejen intenzivně trénovat, ale v první řadě pořádně stmelit tým a vybudovat mezi hráči důvěru.

Dali jsme si do těla

Pátek

V pátek, ihned po příjezdu, jsme se ubytovali a rovnou běželi na hřiště. Páteční odpoledne bylo spíše zaměřeno na drilly jednotlivých postů a lehkého procházení playbooku. Když už se začalo stmívat tak sme si na závěr dne také zahráli offence vs deffence, abychom si pořádně zapamatovali drilly a taktiky. Po tréninku jsme prošli záznamy her a poctivě jsme je jako tým probrali a prodiskutovali věci, které je potřeba ještě dopilovat.

Abychom si odpočali na nadcházející náročný den, každý jsme večer relaxovali po svém. Někteří využili vířivku, která nám byla k dispozici, někteří se zavřeli do sauny a zbytek si sedl do V.I.P. klubu s vychlazeným pivem a bavili se nejen historkami ze světa amerického fotbalu v čechách.

Sobota

Další den jsme vstávali brzo, po lehké snídani jsme se připravili a vyrazili rovnou na hřiště. Na hřišti jsme potřebovali sklidit ovoce v podobě vypilovaných detailů v playbooku, které se řešili předchozí večer. Po klasickém pozičním rozcvičení jsme začali pořádně drtit hry, abychom nebyli na zápase zaskočeni. Však se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

svačina

Po skvělém obědě (ještě jednou díky PSA 🙂 ) jsme si odpočinuli a dali se do pořádněho vštípení pravidel nováčkům. Jeden z našich QB (Daniel „Lemra“ Šuška) si pro nás také připravil skvělý teambuilding, díky kterému jsme se naučili pořádně spolupracovat nejen na hřišti, ale i mimo něj. Poznali jsme se i z jiných stran než jen z té fotbalové a díky tomu máme, my Titáni, zase o něco týmovějšího ducha.

A bylo to tu zas. Další tvrdý trénink. Tvrdé hry, kdy offence zářila, nejen vynalézavími trickplay, ale i skvěle zahranými klasickými hrami. Defence jim ovšem nenechala nic zadarmo a svým uměním číst hru a reagovat na jejich playstyle jim často velmi zavařila. Za mě byl, za ty pouhé dva dny, znát veliký pokrok v celém týmu.

Večer probíhalo tradiční procházení natočených her, u kterých sme se nejen dost poučili, ale také sme byli překvapeni výkony hráčů a v neposlední řadě jsme se občas i zasmáli.

  rozborrozbor 2

Poté už následoval klasický relax a všichni šli brzo spát, protože je další den nás čekala skvělá scrimmage s klukama z Hurricanes Jičín, o které až v dalším článku 🙂