vary

V sobotu 16. června jsme odehráli zápas s lídrem 4. Ligy, s Warriory z Karlových Varů. Byl to v podstatě zápas, který nás dělil od letošního Iron Bowlu.

 

Na karlovarské hřiště jsme dorazili s vědomím, že Warrioři jsou tým, který je fyzicky větší a silnější než my. Proto jsme doufali, že uplatníme hlavně naše technické a taktické schopnosti. Po úvodním Coin Tossu (hodu mincí) se rozhodlo, že karlovarší budou přijímat míč a tedy útočit jako první.

1. čtvrtina

Hned v první hře zápasu, nás čekal tvrdý náraz v podobě touchdownu Karlových Varů, když naši obranu zaskočili přesným passem. Kopem za jeden bod touchdown potrvdili a na score board se ukázalo 7:0. Po kick offu přišla řada na náš útok. Běhová hra nám začínala vycházet, ale jeden z našich passů bohužel skončil v rukou protihráče a vše bylo zase na naší obraně. Ta nás podržela a jakmile se na hřiště dostal útok, předvedl skvělý drive zakončený touchdownem, pro který si doběhl náš quaterback Daniel „Lemra“ Šuška a který Milan Melničuk potvrdil přesným kopem.

2. čtvrtina

Druhá čtvrtina tak začínala vyrovnaným score 7:7 a na řadě byl útok soupeře.

Tento drive se jim bohužel podařilo proměnit a s potvrzeným touchdownem bylo score 14:7.

Další drive našeho týmu se bohužel nepovedl a protihráči se podařilo zachytit míč a poslat na hřiště zpět naší obranu. Ta se nedala a předvedla skvělé bránění ve stylu takzvaného 3 a ven (soupeři se nepodařilo dosáhnout ani jednoho prvního downu).

Další zapsání bodů se podařilo našemu QB, když „protančil“ do soupeřovy endzóny a po potrvzujícím kopu bylo score opět vyrovnané 14:14.

Warriorům se ještě podařilo urvat jeden TD před koncem poločasu a na score boardu tedy zůstala viset čísla 21:14.

3. čtvrtina

Na začátku druhého poločasu jsme začínali na míči, avšak kvůli vlastním chybám se nám nedařilo postupovat a museli jsme míč odkopávat. Naštěstí jsme se mohli jako vždy spolehnout na obranu, která nenechala ani yard zadarmo a mohl tedy zpět na hřiště náš útok.

Bohužel špatná volba hrát málo trénovanou hru nás stála interception a tak se na hřišti opět ukázal karlovarský útok, který nás potrestal dalším touchdownem, který následně potvrdil. Zvedl tak score na 28:14.

Naštěstí další drive vedl až do redzone soupeře a Filip Jelínek se svým během dostal do endzóny a snížil náskok Varů na 28:20. Potvrzující kop se Warriorům podařilo zablokovat.

4. čtvrtina

Do 4. čtvrtiny jsme nastupovali s osmi bodovou ztrátou, ale nevzdávali jsme se a byli jsme odhodlání bojovat, do poslední sekundy. To nám dokázal linebacker Milan Melničuk, když soupeřovi sebral míč a doběhl s ním přes polovinu hříště až do endzóny pro 6 bodů.

Jelikož jsme prohrávali o dva body, museli jsme takzvaně „potvrzovat za dva“, což se nám nepodařilo a tak score bylo 28:26.

Další warriorský útok se naštěstí podařilo obraně zadržet a ještě k tomu zalehnout míč, který karlovarským hráčům vypadl.

Na hřiště se znovu dostal útok, který se dostal na půlku protihráče a po chycení míče Janem Pěničkou a následném doběhnutí na konec hřiště připsal další body na stranu Titans.

Při potvrzování se i přes selhání plánu podařilo QB Janu Kakosovi, také díky skvělým blokům našeho útoku, proběhnout a potvrdit touchdown 2 body. Zápas tedy skončil 28:34.

Závěr

Byl to těžký, napínavý a hlavně tvrdý zápas, ze kterého si mimo zaslouženého vítězství vezeme i spoustu modřin, ale co je hlavní, jistou účast ve finále.