Titans

Tento týden vstoupí Titans do nové sezony prvním zápasem na půdě Mustangs. Do této sezony vstoupíme pod vedením nového hlavního trenéra Tomáše Chvojky a právě s naším trenérem Vám dnes přinášíme rozhovor.

1. Trenére, prozradíte nám hned na začátek, jaké máte s týmem ambice před začátkem sezony a jaká je vaše motivace?

Cílem našeho snažení bude dosáhnout v letošní sezóně play-off a vybojovat v něm dobré umístění. Motivací pro mě i pro nás všechny je láska k tomuto sportu, protože bez ní se v našich podmínkách tento sport prostě dělat nedá.

2. Jak probíhala příprava týmu na sezonu 2013?

Zvolili jsme klasický model přípravy s rozdělením na atletickou, silovou a technickou část. Tento postup se v minulosti osvědčil, proto jej chceme zachovat. Odehráli jsme i přípravné utkání s týmem Ústí nad Labem Blades.

3. Shrnete nám průběh přípravného zápasu s Blades z Vašeho pohledu?

Účelem tohoto přípravného zápasu bylo, aby se tým rozehrál před samotnou sezónou a lépe si zažil nové typy her. Tohoto cíle jsme dosáhli a nyní můžeme napravit nedostatky, které tento zápas ukázal. Tímto bych chtěl poděkovat týmu Blades za možnost tento zápas sehrát.

4. Působil jste u týmu jako asistent v minulém ročníku. Jak se tým změnil pro tento ročník?

Největší změnou byl pro mě i celý tým přechod do „sedmičkového“  fotbalu.  Bude tedy nutno použít do nové sezóny odlišnou taktiku. Změny jsou tedy velmi velké. V týmu máme i několik nováčků z letošního náboru, který je pro nás vždy hodně důležitý.

5. Zmiňujete důležitost náboru, čím byste nové potenciální zájemce motivoval k tomu stát se hráčem amerického fotbalu?

Největší motivací je tento sport samotný a výborný kolektiv, který v TITANS máme. Takového týmového ducha v jiných sportech budete hledat jen těžce. Velkou nevýhodou je, že běžní lidé americký fotbal vůbec neznají. To se snažíme změnit na všech našich akcích.

Náš tým buduje i juniorský program, pomocí kterého se snažíme oslovit mladší hráče, kteří si mohou také zahrát tento zajímavý sport.

6. Říkáte, že cíl je postoupit s týmem ze základní části do play-off.  Jsou Titans favoritem na postup ze základní části?

I když nejsme jasným favoritem skupiny, postavíme se této výzvě a budeme bojovat o co nejlepší umístění.

7. Spousta lidí vidí základní fázi ligy, ve které odehrajete 6 zápasů jako hodně krátkou, sdílíte tento názor?

Já osobně považuji tento počet za přiměřený. Kvalitní tým má možnost se dostat do play-off a tím se mu počet zápasů navýší.

8. Jaký tým tipujete jako nejtěžšího soupeře?

To je velmi těžké říct. Vždy budeme chtít hrát na 100%.

9.Můžete v tuto chvíli odhadnout, jaká bude forma Titans v  prvním zápase?

První zápas sezony je vždy trochu slabší. Letos jsme ale absolvovali již zápas přípravný, proto věříme, že do tohoto zápasu nastoupíme ve skvělé formě a uhrajeme dobrý výsledek.

10. Mate nějaký vzkaz pro fanoušky Titans?

Našim fanouškům bych chtěl poděkovat za přízeň a pozvat je na naše domácí zápasy. Jejich podpory si velmi vážíme.

Děkujeme za rozhovor

P.P.