Už od samého začátku sezóny bylo pro Titány z Liberce jasné, že nadcházející rok bude plný změn a novinek. Několik lidí odešlo z týmu, díky náboru se ale kádr obohatil o velký počet nových tváří. Rok 2014 se tedy spíše nesl v duchu seznamovacím, ve kterém se trenéři v čele s hlavním coachem Tomášem Chvojkou dosti věnovali začínajícím hráčům a juniorům. I tak měl Liberec jasně vytyčený cíl.

Po spanilé jízdě základní části a následně i play-off v loňském roce je v klusu za zlatou medailí zastavili až ve finále draví fotbalisté z Plzně. Letos, i přes četné rošády v mančaftu, nebyly ambice klubu o moc menší – minimálně se probojovat do vyřazovacích bojů turnaje. Vývoj této „extraligy“ amerického fotbalu bylo možné sledovat na stránkách bet365. Úkol Titáni splnili, ovšem již během střetů základní části se krapet projevila nezkušenost mladých hráčů a tým tak utrpěl dvě porážky hned ze startu. Prvně liberečtí nestačili na budějovické Hellboye, kteří do vzájemného souboje vletěli jako blesk. Velké šance v úvodu utkání však v body proměnit nedokázali a dle zákona „nedáš-dostaneš“ odcházeli v přestávce do kabin s prohrou 0:8. Po pauze se do toho Budweis řádně zakousl a na domácí půdě předvedl Liberci opravdové peklíčko, když obrátil výsledek ve svůj prospěch a nakonec se mohl radovat z výhry 12:8.

Druhou prohru, tentokrát v domácí krajině pod Ještědem, uštědřilo Ústí nad Labem Blades. Zápas se na sluncem rozpáleném hřišti rozjížděl docela pomalu, o čemž svědčilo i nulové skóre po první čtvrtině. Posléze ale ze sebe ústečtí vydolovali naprosto všechno a předvedli perfektní obranu a útok ostrý jako břitva a snad nejlepší hrou v celé historii Blades zvítězili v poměru 14:54. Jiný nezdar už Titány v hlavní části nečekal.

Po nešťastném prvním zápase s Budějovicemi si náladu vzápětí spravili doma na Dubovém vrchu s Pardubicemi Bucks. Západočeští Kozli i přes snahu a píli na Titány nestačili a smutně vezli do města perníku výslužku 33:0. Z druhé výhry se Liberec těšil hned o dva týdny později, když Mustangy z Prahy přehráli 48:19. Již za necelý týden pak Titáni cestovali do Karlových Varů, kde je čekali místní Válečníci. Útok KV Warriors je po celou dobu utkání hodně trápil a po slaběbodovém zápase s řádnou dešťovou nadílkou odjížděli hosté do Liberce s třetí výhrou v kapse, tentokráte 0:8.

Finále ČLAF C 2013 Titans vs. Patriots
Finále ČLAF C 2013 Titans vs. Patriots

Poslední výhra, která kádru trenéra Tomáše Chvojky zajistila postup do osmifinále, byla na půdě Trutnov Rangers. Velmi zajímavý zápas od začátku až do konce přinesl spoustu dramatických okamžiků. Oblačné nebe ale nakonec více přálo Liberci, který zdolal domácí celek 22:38. Po celkových čtyřech výhrách a dvou prohrách si tedy družstvo z Liberce zajistilo postup mezi nejlepší osmičku týmů ČLAF C, když obsadilo třetí místo Západní konference s konečným skóre 149:102.

Ve čtvrtfinále je čekal velmi kvalitní protivník – Znojmo Knights, kteří se umístili na druhé pozici Východní divize ČLAF C. Z vysněného play-off se ale Titáni neveselili příliš dlouho. Právě jejich čtvrtfinálový soupeř, Rytíři ze Znojma, ukázal svou sílu a kvalitu a zaútočil na severské mužstvo oslabené nižším počtem hráčů, než na jaký býval zvyklý. Liberec se tak musel rozloučit s branami semifinále po prohře 38:17. Vítězem celé C skupiny ČLAF se stali Bílovice Sígrs, kteří ve finálovém utkání těsně porazili přemožitele libereckých Titánů – Znojmo.

Snad se do nadcházející sezóny mužstvo ještě více zocelí a příští rok svým rivalům opět ukáže svou tvrdost a neporazitelnost. Přejeme hodně zdaru.