16.5.2015 hostil Prague Mustangs naše další utkání. Do toho utkání vstupovali Titáni po předchozích výsledcích jako jasní outsideři zápasu. Nebyli ovšem spokojení s tím se tento zápas měl podle statistik vyvíjet a přiložili pod kotlem.

Začátek zápasu ovšem Titánská obrana podcenila a už to vypadalo, že se bude opakovat výsledek z předchozích zápasů. Když po tradiční akci Mustangů zachytil 42y pass WR Ross Vanslambrouck (USA) a doběhl si pro první body v zápase a tím otevřel skóre 6:0 (potvrzení nekompletní). Na dalším kickoff returnu se ke slovu dostal SS Jan Pěnička a jeho původně bezvýchodný return dostal až na polovinu hřiště. Naštěstí se konečně probudil Titánský útok. A dal o sobě rychle vědět, když přešel hřiště, kde střídal jak passovou hru tak runovou. Na konci toho pěkného výkonu byl reprezentační RB Dominik Colan a jeho 8y běh pro první TD (touchdown) Titánu v letošní sezóně a zároveň srovnal skóre dnešního zápasu 6:6 (potvrzení nekompletní). Od toho okamžiku začala úřadovat nekompromisně hrající Titánská obrana, která svůj výkon potvrdila už v předchozích zápasech. Obrana zastavili Mustangy i při klasickém pokusu o překonání krátké vzdálenosti na 4th down (2y do 1st downu) a dala tak šanci útoku zvrátit skóre na svojí stranu. Znovuzrozený Titánský útok se dostal až do red zóny (20y do TD), kde ovšem přišla menší chyba a přihrávku, která mířila do TD zachytil CB Karel Poláček a tím zachránil Mustangy aby nedostali další body. Na konci první půle, když se dostal útok Mustangů dokázal probít až na druhou stranu hřiště, ale s vypršením časového limitu kicker Martin Koubský nedokázal proměnit 35y fieldgoal. Stav na konci první půle tedy 6:6.

Do druhé půle  zápasu vstoupili lépe Titáni, když během prvního drivu se dostali až na 5y vzdálenost do TD. Kde se nakonec krátkým 4y runem prosadil hrající univerzál Ladislav Pulec a přidal tak další body na stranu Titánu 6:13 (potvrzení kompletní). Chvíli nato se ovšem prosadil domácí FB Miroslav Černík po dobře sehrané útočné akci a přeběhl prakticky celé hřiště. Titáni ho zastavili až ve vlastní end zóně 12:13 ( 2pt potvrzení nekompletní). Liberec ale nechtěl nechat tuto situaci bez odpovědi a tak v rámci výborně hrajících special týmů (kick off return) a tak se ujal míče opět Ladislav Pulec a vrátil Titánskému útoku výbornou pozici ke skórování, když přinesl balón z vlastní 20y linie na 20y Mustangů. Odkud Titáni pohodlně skórovali přihrávkou na volného WR Michala Mráze, který dal svůj první TD v kariéře a upravil tím skóre na 12:19 (potvrzení nekompletní). Mustangové doma ale rozhodně prohrát nechtěli a zmohli se na závěrečný nápor, první drive dokázali dotlačit až 10y od end zone, kde ale po nepovedené předávce fumblovali, aby se další drive opakovalo to samé, jen s tím rozdílem, že tentokrát to byla interception ze vzdálenosti 2y, kterou zachytil Petr Fischer, čímž ukončil zápas.

Titáni si takto připsali svojí první výhru v letošní sezóně a jasně dali najevo, že se s nimi musí počítat, protože jsou schopni porazit i papírově silnější týmy.

Další zápas se odehraje konečně na domácím hřišti v Liberci a to 23.5.2015 proti Budweis Hellboys.Přijďte podpořit Titány za jejich dalším vítězstvím !

Oficiální informace z webu ČAAF

Scoring summary

1.čtvrtina
Prague Mustangs TD – 6:0 – Ross Vanslambrouck, 42y pass od Jan Nevyjel (kick neúspěšný); 7:32
2.čtvrtina
Liberec Titans TD – 6:6 – Dominik Colan, 8y run (kick neúspěšný); 9:21
3.čtvrtina
Liberec Titans TD – 6:13 – Ladislav Pulec, 4y run (Marek Ježek kick); 6:36
4.čtvrtina
Prague Mustangs TD – 12:13 – Miroslav Černík, 70y run (2pt pass neúspěšný); 10:32
Liberec Titans TD – 12:19 – Michal Mráz, 7y pass od Vojtěch Pulec (kick neúspěšný); 7:40