Pilsen Patriots – Liberec Titans19:15

V nejtěžším zápase základní části ČLAF B jsme podlehli a zaplavila nás vlna smutku. Patriots si výhru v zápase vybojovali hlavně povedenou čtvrtou čtvrtinou, kdy dokázali otočit skóre zápasu. Pro soupeře tato výhra znamenala jistý postup do boje o play-off, my si postup musíme ještě vybojovat v dalších zápasech.

První čtvrtina se nesla v duchu tuhých obran bez změny skóre. Ve druhé čtvrtině se našemu útoku už povedlo bodovat, a to rovnou dvakrát. Nejdříve zachytil přihrávku do touchdownu receiver Jan Pěnička a před koncem poločasu dal quaterback Vojtěch Pulec dlouhým během z půlky hřiště druhý touchdown. Po poločase přidal úspěšný fielt-goal Marek Hruboň, ale to už bylo ze strany titánského útoku vše. Patrios našli recept jak se posouvat dopředu přes obranu Titans a byly z toho tři touchdowny na kontě plzeňského runningbacka Pavla Tumpacha. Soupeř nás přehrával i početně a mohl své hráče častěji střídat, což mělo za následek chyby naší obrany.

V příštím zápase přivítáme v domácím prostředí tým Vysočina Gladiators. Jedná se o poslední tým naší skupiny, ale pro nás to bude důležitý zápas v boji o postup do play-off. Utkání se hraje 1.6. od 15:00 na fotbalovém stadionu Harcov.

Soupiska Titans Liberec:

Obrana: Lukáš Turynský, Karel Škoda, Jan Burik, Michal Zerzub, Ladislav Pulec, Petr Průšek, Michal Turynský, Jan Sucharda, Daniel Šuška, Martin Novotný, Jakub Bronec

Útok: Michal Konc, Vojtěch Pulec, Kristián Koller, Michal Švarba,  Jiří Vencovský, Milan Bejbl, Jan Pěnička, Marek Hruboň

Scoring summary
2. čtvrtina
TD – 0:6 – Jan Pěnička, 18y pass od Vojtěch Pulec (kick neúspěšný); 6:20 TD – 0:12 – Vojtěch Pulec, 37y run (kick neúspěšný); 2:12