9 - 10
Liberec Titans
Litvínov

Report zápasu

V sobotu 28.4. se Liberečtí Titáni vydali na cestu do Litvínova aby zde soupeřili s dalším rivalem ze své tabulky: Most Hunters.

I přesto, že Liberečtí nastupovali do zápasu jako favorité, odehrál se v Litvínově vyrovnaný zápas. Domácí nastoupili do zápasu s velkým nasazením a odhodláním, které Titány poněkud zaskočilo.

1. čtvrtina

Liberecký útok dělal individuální chyby, které ho stály cenné downy a tak již první pokus domácích na získání bodů skončil puntem, tedy odkopem míče a odevzdáním ho soupeři. Celá první čtvrtina skončila bez bodů na obou stranách.

2. čtvrtina

Leader domácích, quaterback Aleš Tomanec, který má již zkušenosti z vyšší soutěže z Pražského týmu Lions ukázal, že má pevnou ruku a ví jak házet dlouhé přihrávky, se kterými měla liberecká obrana problémy. Naneštěstí pro Titány každá takováto přihrávka získala domácím okolo 20 yardů a právě tímto způsobem se domácím podařilo jako prvním v zápase skórovat a připsat si 6 bodů pro svůj tým touchdownem ve 2. čtvrtině.

3. čtvrtina

Po poločasové pauze Liberecká obrana vyvinula silný tlak a zatlačila útok Hunters do vlastní endzóny a získala tak první 2 body pro svůj tým. To nastartovalo Titánský útok, který si ve 4. čtvrtině velmi úspěšným drivem doběhl pro dalších 6 bodů a šel poprvé v zápase do vedení. Milan Melničuk svým úspěšným kopem potvrdil touchdown a skór tabule tak ukazovala 6:9 pro Liberec.

4. čtvrtina

I přesto, že Liberecká obrana ještě dobře zadržovala Mostecký útok, podařilo se domácím chvilku před koncem zápasu kopnout field goal a srovnat tak skóre na 9:9. Hra tedy pokračovala do prodloužení.

Prodloužení

Prodloužení v americkém fotbale se hraje ve stylu dobývání endzóny z 25 yardů. Poprvé do zápasu nastoupil za Liberec Pavel “Eddie” Hrubeš, a svým 25 yardovým během získal domácím touchdown hned z první hry. Touchdown se bohužel nepodařilo potvrdit. Poté šli na míč domácí, kterým se také povedlo donést míč do endzóny, ale potvrzující kop na branku také minuli a skóre prodloužení se tak zastavilo na 6:6. Druhý drive hostí skončil úspěšně v endzóně opět díky Eddiemu, který prokličkoval domácí obranu. Liberecká obrana poté úspěšně ubránila svoji endzónu a rozhodla tak o vítězství pro Liberecký tým.

Závěrem

Zápas byl nečekaně napínavý a náročný a Titáni zjistili, že toho musí ještě spoustu natrénovat. Oficiální skóre zápasu skončilo 9:10 pro hosty, kteří, ač také z většiny nováčci, dostali od nováčků v lize pořádně zabrat.