Liberec Titans – Prague Mustangs 48 : 19

Na harcovském hřišti se schylovalo k boji dvou útočně silných týmů. Titans Liberec pozvali na severočeskou půdu Prague Mustangs.

Titáni namotivováni poslední vysokou výhrou vlétli do boje jako uragán. První útok „hřebců“ zastavili prakticky okamžitě. Po PUNTU, který letěl až k domácí END ZÓNĚ, jenž si chytil domácí hráč Tomáš Prášek a ten samý hráč se nenechal odradit dusotem kopyt Mustangů, prokličkoval mezi všemi hráči a otevřel tak skóre utkání(6:0). Zbytek první čtvrtiny se nesl v nepovedených útočných akcích. Až v samém závěru se Mustangové dostali na dostřel liberecké koncové zóny. Nemarnili čas a využili ji kopem ze vzdálenosti 32y (6:3).

Počátkem druhé čtvrtiny ovšem přebrali otěže opět domácí  a rozhodli se, že zápas dovedou ke šťastnému konci. Postupným útokem a tlakem navyšovali převahu nad hostujícím celkem. Kdy tento tlak završil Kristián Koller, který si doběhl pro další TOUCHDOWN v sezóně (14:3). Hned po této změně stavu ovšem přisel klasický LIBERECKÝ ZKRAT. Hned po kick-offu totiž Titáni zaspali a hostující Jan Nevyjel dokázal využít této situace a přidal další body pro hostující celek (14:11). Titáni se rychle museli oklepat a znovu se dát do útoku což se povedlo. Za necelé 4 minuty totiž opět skórovali a tentokrát to byl Vojtěch Pulec, který si doběhl z krátké vzdálenosti 1y pro svůj TOUCHDOWN (20:11). Hned v zápětí se dočkali zkratu i hosté, kdy během několika vteřin přišli o balón a dali tak další šanci teď už rozjetému libereckému útoku. Během druhého pokusu to byl opět Kristián Koller, který zvýšil stav(26:11). Mustangové ještě v závěru poločasu sebrali všechny své síly aby odpověděli alespoň nějakým bodem a to se jim povedlo. Vteřinu před ukončením poločasu Jan Dudek našel přihrávkou volného Jan Nevyjela, který přidal svůj druhý TOUCHDOWN v zápase(26:19).

Od začátku druhého poločasu bylo znát, že na liberecké střídačce došlo ke změně taktiky. Druhé půli už dominovali pouze domácí, kteří za třetí čtvrtinu přidali další dva touchdowny a v poslední fázi ještě jeden.

Ve třetí čtvrtině to byl opět Kristián Koller a jeho útok, kteří dokázali zatlačit obranu Mustangů až do END ZÓNY a zvýšit tím opět stav na tabuli pro domácí(32:19). Chvíli na to se opět předvedl útok liberce. Domácí running back Dominik Colan byl vyslán do end zóny pro další body. Ovšem těsně před překročením této linie ztratil balón po silném střetu se soupeřem. Balón se kutálel v end zóně a jako první se vzpamatoval domácí Offensivní lineman  Jiří Vencovský, který balón zalehl a připsal body ma domácí účet a zároveň si připsal svůj první TOUCHDOWN( 40:19)!

Mustangové už se nezmohli na větší odpor a tak titáni poslali do hry několik juniorů. Jeden z nich se v závěru předvedl tak nejlépe jak jen mohl. Vojtěch Pulec po rozehrávce našel osamoceného Pavla Mráze, který si připsal chycenou nahrávku a ještě stihl doběhnout do TOUCHDOWNU. Čímž si připsal svoje první body v seniorské lize a zároveň tak upravil konečný stav zápasu (48:19).

Datum: 11.5.2014 v 15:00
Počasí: Polojasno, 15°C
Počet diváků: 250
Rozhodčí: Filip Haza (R), Josef Houška (HL), Kateřina Oplová (LJ), Michal Vencovský (BJ)

Scoring summary

1.čtvrtina
Liberec Titans TD – 6:0 – Tomáš Prášek, 92y punt return (kick neúspěšný); 8:25
Prague Mustangs FG – 6:3 – Martin Koubský, 32y; 0:17
2.čtvrtina
Liberec Titans TD – 14:3 – Kristián Koller, 4y run (Ladislav Pulec kick); 6:49
Prague Mustangs TD – 14:11 – Jan Nevyjel, 90y kick-off return (Martin Koubský kick); 6:38
Liberec Titans TD – 20:11 – Vojtěch Pulec, 1y run (kick neúspěšný); 1:23
Liberec Titans TD – 26:11 – Kristián Koller, 9y run (kick neúspěšný); 0:36
Prague Mustangs TD – 26:19 – Jan Nevyjel, 13y pass od Jan Dudek (Martin Koubský kick); 0:01
3.čtvrtina
Liberec Titans TD – 32:19 – Kristián Koller, 6y run (kick neúspěšný); 6:27
Liberec Titans TD – 40:19 – Jiří Vencovský, 5y run (Ladislav Pulec kick); 1:12
4.čtvrtina
Liberec Titans TD – 48:19 – Pavel Mráz, 21y pass od Vojtěch Pulec (Ladislav Pulec kick); 1:49