Zdravíme fanoušky amerického fotbalu z Liberce. Připravili jsme si pro vás krátký rozhovor s novým předsedou Liberec Titans, Janem Bulířem, se kterém jsme se bavili o uplynulém roce a o nadcházející sezóně.

Interview s předsedou

Ahoj Honzo, můžeš se nám, jako nový předseda klubu, představit?

Ahoj, už od mala jsem měl vždy kladný vztah ke sportu. Začal jsem se věnoval individuálním sportům, prvním takovým sportem bylo karate. Když jsem však začal studovat na Technické Univerzitě v Liberci, tak jsem chtěl zkusit týmový sport. Okamžitě jsem se rozhodl pro americký fotbal, který jsem už dříve sledoval.
Plně si uvědomuji odpovědnost a závazky z dané pozice. Ve vedení klubu mi pomáhá pár šikovných kluků. Pevně věřím, že to bude fungovat a výsledky se dostaví.

 

Můžeš nějak zhodnotit minulou sezónu?

Dle mého názoru, se nám poslední sezóna povedla. Titans prošli obrovskou obměnou týmu, když většina zkušených hráčů s fotbalem skončila. Místo nich se k týmu přidala velká hromada nováčků, kteří na sobě pracovali a měli snahu stát se součástí klubu. Ne vždy to bylo podle mých představ. Nedařilo se nám v průběhu sezóny správně motivovat všechny hráče, ale nakonec zvítězil týmový duch. To jsme také dokázali vítězstvím finálového zápasu.

 

Jaké jsou plány klubu do nové sezóny?

V následující sezóně bychom se rádi předvedli v 3.lize jedenáctkového fotbalu. Začátkem října jsme měli úspěšný nábor, díky kterému nám do týmu přibylo spoustu nováčků, kteří mají zápal a touhu ukázat co se v nich skrývá. Vidím to na nadějnou sezónu, protože na hřišti je v hráčích obrovský týmový duch, kterého Titans, dle mého názoru, dlouho postrádali.

 

Jakých novinek se dočkáme u Titans v této sezóně?

Fanoušci se mohou těšit na zápasy ve vyšší lize, kde porovnáme síly se zkušenějšími hráči jedenáctkového fotbalu.

 

Jaký máš názor na přestupy bývalých odchovanců Titans v první lize?

Nejdříve bych jim chtěl popřát hodně štěstí v nadcházející sezóně. Na těchto hráčích je vidět, že Titans umí rozvíjet talenty. Naneštěstí u Titans už to je „tradicí“, že zkušení hráči přestupují, proto bych chtěl pomoci dosáhnout vyšší herní kvality a lepšího zázemí, aby hráči neměli potřebu odcházet do jiných klubů. Cílem je, se posunout zase o kus dál a nabrat zkušenosti, které pak budeme dále rozvíjet.

 

Budou letos k vidění nějaké nové hráčské talenty?

Naší snahou není primárně vyhledat talenty jednotlivce, chceme se zaměřit hlavně na vybudování týmu jako celku, protože dobře naladěný a sehraný tým, může dosáhnout vyšších cílů.
Nakonec bych chtěl vyzvat naše fanoušky, přijďte nás podpořit. Budeme se snažit, aby se bylo na co dívat. GO TITANS