ironbowl

V neděli 15. 7. vypukla v Chotyni bitva o Iron bowl, ze které odcházeli jako vítězové domácí Liberec Titans. Soupeřem jim byl tým Warriors z Karlových Varů a už jejich předešle střety napovídaly, že půjde o vyrovnané utkání. Jejich dva vzájemné duely skončily ve prospěch jak Warriorů tak Titánů a to jednou o 2 podruhé o 6 bodů!

Liberečtí začínali jako první na míči. Ovšem o ten rychle přišli a Warriors jej následně dokázali donést až na dostřel k liberecké brance. Pokus o fieldgoal za 3 body naštěstí minuli, ale i tak začátek utkání vypadal příznivěji pro Warriors. První čtvrtina nicméně skončila bez skórování a ve vzduchu bylo cítit napětí. Naštěstí se Liberec dokázal probojovat díky skvělým běhům quarterbacka Daniela Šušky a runningbacka Filipa Jelínka až k soupeřově endzóně, kde výše zmiňovaný Daniel alias Lemra hodil přesný pass na wide receivera Jana Gavuru a ten jeho nabídku skórovat neodmítnul. Po následném potvrzení za 1 bod z nohy Milana Melničuka vedli Titans 7:0. A s tímto stavem skončila i druhý čtvrtina.

Začátek druhého poločasu se nesl v duchu nervózních chyb, ze kterých nakonec těžili Titans. Jejich soupeři několikrát, v ten nejméně vhodný okamžik, udělali závažný faul, který zajistil Liberci dlouhý drive a ten také proměnili. Krásným během, kde se jej nikdo téměř ani nedotkl, se Filip Jelínek prokličkoval až do soupeřovi endzóny. Kick neúspěšný, 13:0. Ke konci třetí čtvrtiny skóroval ještě liberecký Daniel Pohořalý, který dokázal vykouzlit z pokažené akce touchdown a svou duchapřítomností překvapil jak soupeře, tak i diváky, kteří si mohli docela dobře myslet, že nastalá událost byla předem připravená. Skóre 19:0

Karlovarští ovšem nepřijeli do Liberce prohrát a tak se ke konci třetí čtvrtiny rozhodli skórovat jeden touchdown. Díky své fyzické síle přetlačili libereckou obranu a Adam Poustka si nakonec doběhl pro touchdown. 19:7
Aby toho nebylo málo, 3 minuty před koncem chytil Jakub Mařík pass od Lukáše Gerstnera, který skvěle přečet libereckou obranu a Kuba Maříků tak neměl vůbec žádný problém s chytáním míče. 19:13

Tento šestibodový rozdíl liberečtí udrželi až do konce utkání a tak se nakonec mohli radovat.