Za velice nevlídného počasí se uskutečnil první zápas druhé ligy mezi Prague Hippos a nováčky ligy Liberec Titans. Za vydatného a studeného deště vyhráli los domácí a zvolili příjem. Hroši na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a svým prvním drivem skórovali. Povedlo se i následné dvoubodové potvrzení a stav byl 8:0. Zbytek čtvrtiny probíhal pouze boj o území. Těsně před koncem čtvrtiny hodil domácí quarterback 20 yardů dlouhý pass a Hroši se posunuli do redzóny, ale nic z tohoto drivu nevytěžili a skóre zůstalo i na začátku druhé čtvrtiny beze změny.

Z následujícího drivu Liberec nic nevytěžil a přišel na řadu útok Hippos, kteří se dostali opět do blízkosti endzóny a tentokrát již skórovali. Následné potvrzení se nepovedlo, a tak na ukazateli svítilo pro domácí nadějné skóre 14:0. Na míč šli následně Titans a ukázali, že není radno je jako nováčky podceňovat. Předvedli několik passových akcí, kterými překvapili soupeře a během chvíle snížili skóre na 14:6. Před koncem prvního poločasu zahráli domácí screen na wide receivera, který ale byl dropnut, a protože šlo o přihrávku dozadu, volného míče se zmocnili Titans. Chybu domácích dokázali Titans potrestat a snížili před přestávkou na 14:13.

Za neustálého deště začal druhý poločas, kdy šli po kickoffu na míč Titans a začali druhý poločas stejně, jako zakončili ten první. Několika dobrými akcemi zatlačili na Hippos a na konci byl touchdown. Titans se tak ujali vedení 14:20. Nicméně Hroši se nenechali zaskočit a hned v dalším drivu si vzali vedení zpět v poměru 22:20. Po několika pozičních drivech se na konci třetí čtvrtiny dostali domácí do redzóny soupeře. Po výměně stran drive pokračoval a na rozdíl od druhé čtvrtiny se jim snažení povedlo dotáhnout do konce a zvýšili své vedení na 28:20.

Pět minut před koncem se povedlo Hippos prorazit skvělými běhy obranu Titans a opět skórovat. Stav 36:20 dával domácím klid a ti pomalu a jistě zápas dostávali pod svou kontrolu. Titans viditelně docházely síly a již se nedokázali proti obraně Hippos prosadit. Ve svém následujícím drivu se Titans několika akcemi dostali až na polovinu hřiště, nicméně tam se jejich postup zastavil, a když neproměnili ani čtvrtý down, šli na míč opět Hippos, kterým se podařilo skórovat poslední touchdown zápasu.

Autor článku: Jaroslav Podešva

Scoring summary

1.čtvrtina
Prague Hippos TD – 8:0 – Bohumil Sadílek, 1y run (Marek Mařík 2pt run); 8:46
2.čtvrtina
Prague Hippos TD – 14:0 – Marek Mařík, 15y run (2pt run neúspěšný); 4:03
Liberec Titans TD – 14:6 – Pavel Hrubeš, 5y pass od Jan Kakos (kick neúspěšný); 2:22
Liberec Titans TD – 14:13 – Jan Gavura, 14y pass od Jan Kakos (Matěj Berka kick); 0:19
3.čtvrtina
Liberec Titans TD – 14:20 – Jakub Kozák, 46y run (Matěj Berka kick); 10:07
Prague Hippos TD – 22:20 – Bohumil Sadílek, 20y run (Zdeněk Maslanik 2pt run); 6:15
4.čtvrtina
Prague Hippos TD – 28:20 – Zdeněk Maslanik, 2y run (2pt run neúspěšný); 10:44
Prague Hippos TD – 36:20 – Nikola Antoš, 8y run (Nikola Antoš 2pt run); 4:24
Prague Hippos TD – 42:20 – Ondřej Kadeřábek, 10y run (); 0:00
0