FINÁLE: Titans Liberec 18 : 6 Příbram Bobcats

Nedělní finále skončilo šťastně pro domácí Titans, kteří brali zlatou medaili. Bobcats se museli nakonec spokojit „pouze“ se stříbrem.
Do zápasu vstoupili lépe Bobcats. Nebo možná přesnější výraz je, že Titans vstoupili do zápasu hůře. Martin Stolle ztratil při returnu míč a pro Bobcats nebyl nakonec problém donést ho 17y do endzone. Titans se podařilo zachovat klid a Kozákův útok do poločasu nabral prozatím bezvýznamný náskok 6 bodů. Bez proměněných potvrzení se opravdu nejednalo o kdovíjakou výhodu.
Naštěstí liberecká obrana si vybrala svůj nejlepší výkon sezony do finále. Mrštní runningbaci Bobcats byli zastavováni stejně účinně, jako ti liberečtí. Obrana se poučila ze zápasu základní skupiny (a z prvního passového TD) a velmi slušně se dařila eliminovat i passová hra Bobcats. S ubývajícím časem se nervozita na hřišti stupňovala a zejména druhý poločas byl plný zbytečných faulů.
Poslední rozhodující moment přišel ve chvíli, kdy Bobcats zafumblovali u vlastní endzone a následným runem Morávek zvýšil náskok na užitečnějších 12 bodů.
Ve finálním drivu byli Bobcats zastaveni na 1 yardu před libereckou endzone, kde jim nakonec vypršel čas. Ani si nechci představovat to drama a emoce, kdyby Titans neměli dostatečné vedení 😀
Sláva vítězům i poraženým. Finále předvedlo divácky zajímavý fotbal, který byl finále více než hodný !!
Děkujeme všem fans za podporu v sezoně 2016. Těšíme se, až budeme moci v sezoně 2017 zase vyběhnout na trávník 😉

Scoring summary

1.čtvrtina
Příbram Bobcats TD – 0:6 – Sebastián Tesařík, 17y pass od Jiří Uvarov (2pt run neúspěšný); 11:01
Liberec Titans TD – 6:6 – Jakub Kozák, 12y run (kick neúspěšný); 2:25