Jako by městu na západě Čech nestačil titul z uplynulého ročníku Gambrinus ligy a hokejové extraligy, Plzeňáci si přivlastnili i titul v ČLAF B po finále s našimi Titány.

Pojďme se ale ohlédnout za sezónou popořadě. V prvním zápase narazili Titans na pražské Mustangy, kteří byli před sezónou pasováni na jednoho z předpokládaných účastníků play-off. Titáni zápas vyhráli jednoznačným skore 44:0 a to dokonce na půdě Mustangů. Ve druhém kole přijeli do Liberce trutnovští Rangers. Titáni potvrdili venkovní výhru z Prahy a celkovou skvělou formu a tak Trutnov odjížděl domů poražen při skóre 48:12. Dalším soupeřem byli Warrioři z Karlových Varů, kteří odjeli s přídělem 45:0. Zatím jedinou porážku pak Titáni utrpěli v Plzni. Plzeň, nejlepší tým základní části, se po poločase neskutečně zvedla a otočila skóre na konečných 19:15. Největším rozdílem pak Liberec porazil v pátem kole Vysočinu Gladiators skórem 71:0 a to přes nepřízeň počasí, která panovala tou dobou v celé republice. V posledním kole pak Liberec na pardubické půdě zařídil to, že do play-off postoupil Trutnov místo Pardubic, když Bucks porazil skórem 22:13. I přes nepříliš vydařený výkon v posledním kole Liberec skončil s celkovou bilancí 5-ti výher a 1 porážky.

V play-off pak Titáni narazili na Trutnov, který porazili ve vyrovnaném zápase 33:19 a bylo jasné, že je čeká doposud neporažený tým sezóny, Bílovice Sígrs. Sígři měli před tímto zápasem úctyhodnou sérii 22 zápasů bez porážky a tak si přirozeně v semifinále věřili. Navíc se zápas odehrál na jejich půdě v Brně. Titánům se však kolena nerozklepala a také díky skvělému výkonu v prvním poločase svítil na ukazateli stav po konci zápasu 23:8 pro Titans.
Poslední zastávkou se tak pro Titans stala opět Plzeň. Tedy finále ČLAF B. Na finále se přišlo podívat kolem 300 fanoušků, což je na české poměry pěkná návštěva. Utkání však Titánům nevyšlo podle představ a tak v sezóně podruhé padli – opět na půdě Patriots rozdílem 30:14.
Mezi největší tahouny týmu patřili bezesporu Vojtěch Pulec, který zaznamenal 18 touchdownů v sezóně a Marek Hruboň s 10 touchdowny a 9 field goaly.
A co pro příští sezónu? Cíl je jasný, tentokrát uspět ve finále ČLAF B. Nebude to procházka růžovým sadem, ale tým z Podještědí má další cenné zkušenosti z uplynulé sezóny.
Chtěli byste Titánům v tomto tažení pomoci? Stačí se jen podívat na jejich webové stránky titansliberec.cz nebo na jejich facebookový profil, zjistit si, kdy je trénink, a ukázat, co ve vás je. Nábor probíhá celoročně jak pro juniory, tak pro hráče do seniorského kádru. Tak neváhejte a staňte se Titánem i vy!

 

2.čtvrtina
Pilsen Patriots TD – 6:0 – Pavel Tumpach, 1y run (kick neúspěšný); 9:52
Liberec Titans FG – 6:3 – Marek Hruboň, 46y; 7:20
Pilsen Patriots TD – 12:3 – Patrik Vainer, 26y run (2pt pass neúspěšný); 4:51
Pilsen Patriots TD – 18:3 – Patrik Vainer, 9y run (kick neúspěšný); 2:20
Liberec Titans FG – 18:6 – Marek Hruboň, 29y; 1:06
3.čtvrtina
Pilsen Patriots TD – 24:6 – Aleš Kysela, 18y run (2pt pass neúspěšný); 3:55
Liberec Titans TD – 24:14 – Ladislav Pulec, 4y run (Vojtěch Pulec 2pt run); 3:36
4.čtvrtina
Pilsen Patriots TD – 30:14 – Patrik Vainer, 51y run (kick neúspěšný); 2:59