Budweis Hellboys – Liberec Titans 12:08

První ligový zápas sezóny 2014 začal pro Titány v Českých Budějovicích.

Na zápas dorazilo hodně hráčů obměněného kádru v dresu Libereckých Titánů. Všichni se na zápas tvrdě a dlouho připravovali.

Zápas začal v dominanci obran. Kde ani jeden z týmů nechtěl nechat nic náhodě. Tvrdě a nekompromisně bránili svá území. První kdo se dostal do kontaktu s end zónou soupeře byli domácí Helboys, kteří začali zápas velmi aktivně. Dostali se až na hranici 1y od skórování. Titáni se jim však vzepřeli a při posledním pokusu „pekelníků“ jim dokonce dokázali sebrat míč. Tímto skutkem dali impuls Libereckému útoku aby zhodnotil danou výhodu. Titánský útok nezaváhal a proměnil šanci na bodový zisk (0:6). Kdy útok přišel celé hřiště bez zaváhání a bodový zisk zúročil Kristián Koller. Potvrzení ovšem už úspěšné nebylo. Do konce první půle se tak Titáni stali dominantním týmem na hřišti a začali na Jihočechy silně dorážet i když zrovna neměli výhodu útoku. To se jim vyplatilo a celý tento nátlak vyústil až v SAFETY, pro které si došla obrana Titánů. Jmenovitě zkušený a dlouholetý hráč Libereckých Titánů Martin Novotný(0:8)

Tímto Titány ukončili první polovinu zápasu vítězně (0:8)

Druhá půle ovšem vypadala pro severočechy už o poznání hůře. Budějovická obrana se semkla a zastavovala jeden útok za druhým. Liberecký útok už nenašel recept jak překonat obranu jihočechů. Ovšem Budějovický útok se probudil. Podpořen výborně hrající obranou se začal probojovávat na polovinu Titánů. Titáni tento pokus o zhodnocení ještě zastavili. Během další hry útoku ovšem zadominovala obrana Helboys a po sebrání FUMBLE skórovala (6:8). Další fázi hry úplně ovládli domácí. I když se Titans snažili čím dál víc, tak tím méně slavili úspěchu. Útočná hra z pohledu domácích začala přinášet ovoce. Dostávali se snadněji na za hranici 10y a tlačili severočeskou obranou zeď. V posledních dvou minutách zápasu se jim podařilo opět zhodnotit tento tlak a připsali si další TOUCHDOWN (12:8). Potvrzení opět neúspěšné a na jihu Čech, jak se zdá kickerům prostě štěstí nepřeje. Poslední tlak Titanů o zvrat zápasu přišel příliš pozdě, než aby stihli zápas strhnout na svoji stranu.

Konečný stav zápasu 12:8 pro domácí Hellboys České Budějovice.